درحال بارگذاری...

تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

convert-photo-to-drawing-in-photoshop

بنا به درخواست عزیزان با آموزش تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ در خدمتتون هستیم. در این آموزش، تصویر معمولی رو تبدیل به نقاشی یا اصلاحا sketch می کنیم. تمایز این آموزش با سایر آموزش ها اینه که قرار نیست فقط عکس رنگی رو سفید و سیاه کنیم. بلکه تکنیک هایی آموزش داده میشه که باعث میشه کاملا کار طبیعی و مثل طراحی با دست در بیاد

در این آموزش به موارد زیر پرداخته شده است:

روش انجام و تنظیمات تبدیل عکس به اسکچ
راهکارهای لازم برای طبیعی شدن کار مثل یک طراحی دستی واقعی
ایجاد امضا روی طراحی با استفاده از امضا شخصی خودتان
ایجاد امضا روی طراحی به صورت متنی در تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

روش انجام و تنظیمات تبدیل عکس به اسکچ

برای شروع کار حتما از تصویر اصلی یک کپی تهیه می کنیم. سپس از قسمت Blending Mode گزینه Color Dodge رو انتخاب نموده و Opacity رو روی 80 قرار بدید. در مرحله بعد Ctrl+I رو میزنیم که لایه برعکس یا اصلاحا Invert بشه. بعد از اون از منو Adjustments در پایین بخش لایه ها گزینه Hue/Saturation رو فعال می کنیم و Saturation رو روی -100 قرار میدیم.

در مرحله بعد روی لایه ای که اینورت کردیم و داریم روش کار می کنیم قرار میگیریم. از منوهای بالا روی گزینه Filter و زیرمنو Blur و Gaussian Glur میریم و با توجه به عکس یک عدد مناسب انتخاب می کنیم.

راهکارهای لازم برای طبیعی شدن کار مثل یک طراحی دستی واقعی

اما راهکارهایی لازم هست که تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ رو طبیعی کنه. به این منظور دوباره به منو  Filter میریم و گزینه Noise رو انتخاب و Add Noise رو میزنیم. حتما قبل از فعالسازی Add Noise رنگ Foreground و Background سیاه و سفید باشه تا نویزی که ایجاد میشه با توجه به اسکچ بودن کار در این طیف رنگی ایجاد بشه. حتما تیک Uniform زده شده باشه و Amount مناسب با توجه به عکس انتخاب بشه.

دلیل استفاده از Amount این هست که در واقعیت روی کاغذی که طراحی میشه سفید نمیمونه. اگر دقت کرده باشید قسمت های دیگه کاغذ که طراخی هم نداره، سیاهی رو به خودش میگیره و اطراف کامل سفید نمیمونه.

برای اینکه نویز داده شده غیر طبیعی نباشه مجددا از گزینه Filter زیرمنو Blur گزینه Motion Blur استفاده می کنیم. برای طبیعی تر شدن بیشتر کار، رنگ طرح نباید انقدر سفید باشه. لایه جدید میسازیم و Blending Mode رو روی Overlay قرار میدیم. بعد از اون با ابزار براش و رنگ سیاه و Hardness صفر (0%) روی قسمت های تیره رو میکشیم که تیره تر بشه

اگر خیلی تیره شد با ابزار پاک کن (Eraser) و Hardness صفر (0%) و Opacity کم، با توجه به عکس و نوع کار شما چندبار به صورت تک کلیک، قسمت هایی که فکر می کنید زیادی سیاه شده کلیک کنید تا کم رنگ نر بشه.

ایجاد امضا روی طراحی با استفاده از امضا شخصی خودتان

معمولا طراح ها برای خودشون امضا یا نشانه دارن که روی طرح میزنن. اگر میخواید از امضا خودتون در طرح استفاده کنید، اول باید امضا فیزیکیتون رو به امضا دیجیتال تبدیل کنید و ازش استفاده کنید. اگر دوست دارید امضا واقعی خودتون رو دیجیتال کنید و روی طرح ها و اسناد مختلف ازش استفاده کنید، قبلا آموزشش رو قرار دادیم و کافیه جهت مشاهده روی عبارت چگونه امضای الکترونیکی بسازیم کلیک کنید. بعد از ایجاد امضای خودتون روی طرح، جهت طبیعی شدن امضا هم میتونید به راهکار ساده در ادامه مطلب یا انتهای ویدئو توجه کنید.

ایجاد امضا روی طراحی به صورت متنی در تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ

اگر ار امضا واقعی خودتون نمیخواید استفاده کنید، میتونید از نام مستعار یا هرچیز دیگه ای به صورت تایپی استفاده کنید. اما فقط تایپ نیست. چون باید دستی و طبیعی به نظر بیاد، باید کارهایی رو روش انجام بدید

با ابزار Type Tool متن مورد نظر رو تایپ می کنید. دقت کنید رنگش مشکی کامل نباشه چون مداد واقعی رسم اسکچ مشکی نیست. بعد از اون برای طبیعی شدن، چون نوشته حالت چاپی داره و باید حالت مدادی پیدا کنه Add Noise رو بهش اضافه می کنیم.

برای اینکار به منو Filter و زیر منو Noise میریم و گزینه Add Noise رو انتخاب می کنیم. پیغام Smart Object رو نمایش میده و روی گزینه Convert To Smart Object کلیک می کنیم. در اینجا باید نویز نسبت به سری قبل که این روند رو رفتیم بیشتر باشه. چرا که امضا کوچیکه و نویزها کمتر دیده میشه. برای طبیعی تر شدن و البته زیبایی بیشتر بهش زاویه میدیم. برای زاویه دادن کافیه کلیدهای ترکیبی Ctrl+T رو بزنید و از گوشه کار، (نشانگر موس حالت دو فلش خمیده در میاد) کلیک کنید و در حالی که کلیک رو نگه داشتید، موس رو حرکت بدید و امضاتون رو بچرخونید تا به حالت دلخواه دربیاد و جای مناسب قرار بدید.

ممنون که تا انتهای آموزش همراه ما بودید. هر سوالی یا نظری دارید در بخش دیدگاه ها بذارید. ما مثل همیشه تمامی نظرات رو بدون استثنا پاسخ میدیم تا مطمئن بشیم تونستیم کمک کنیم که آموزش ها رو انجام بدید تا مهارت هاتون افزایش پیدا کنه

به تبدیل عکس به نقاشی در فتوشاپ امتیاز دهید.
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...